wtorek, 22 marca 2011

bright colors (fashion trends for the coming spring part.4)


W poprzednich postach przedstawiłyśmy Wam niektóre z trendów na nadchodzącą wiosnę. Teraz przyszedł czas na kolejne. Dość kontrowersyjne, bo różnorodne  zestawienia kolorów pojawiły się w najnowszych kolekcjach znanych projektantów mody. W tym roku jest ich mnóstwo, żółć ma syntetyczny połysk, czerwień miesza się z pomarańczą, turkus bywa jak kolor morza bardzo głęboki lub niesamowicie jaskrawy. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno brunetki, blondynki jak i rude. Kolory i faktury są po to aby się nimi bawić więc nie bójmy się ich nosić tej wiosny. I rozświetlmy nasze ponure garderoby jakimiś barwnymi nowościami. 


In previous posts we showed you some of the trends for the coming spring.Now it's time for another. Quite controversial, because a variety of color combinations have appeared in recent collections of famous fashion designers. This year, there are plenty, is a synthetic yellow gloss, red mixed with orange,turquoise blue sea and sometimes very deep and incredibly bright. Everyone can find something for everyone, both brunettes, blondes and redheads. The colors and textures are there to entertain them so do not be afraid to wear them this spring.
Jeżeli nie chcecie by kolor zdominował Wasz ubiór postawcie na kolorowe drobne detale. Mogą to być  akcesoria jak zegarek lub też kolorowe buty. Może być to również  makijaż starannie dobrany oraz kolorowe paznokcie.

If you do not want to dominate the color of your clothes put on a colorful little details. They may be accessories like a watch or a colored shoes. It may also be  makeup and colorful nails.

Ice Watch
We wonder if You like it ?
Ciekawe Waszego zdania 
www.ice-watch.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Share with Us your thoughts
with LOVE Katerina & Mags