środa, 22 lutego 2017

'this thing' with shoes

Correct me if I'm wrong but I believe that all women have 'this thing' with shoes. I mean it's in our nature, right ? We all need unless a few pairs...for each occasion [LOL]. And as we may have many different occasions...you know how this goes.

Today I'll tell you which kind of shoes I like the most.


My number one are...ta'dam high heels. No surprise, I know, I know! Although I don't wear them very often I have countless pairs in my wardrobe. Below are some killer heels that I would love to add to my collection.

Number two on my list are flat shoes. Casual flat shoes perfectly match any style of clothes. Every time when I'm going out shopping, I like to wear comfy shoes. 

Number three are boots. This footwear is reliable and fits any outfit. Most often I wear them in autumn and spring, but the truth is that you can wear them throughout the year.


I hope you enjoyed this entry, and please let me know in the comments below which pair is your favorite  leopard print pumpsstilettos heels or leopard print heels I may need your help to choose one. Let me know  which shoes you like to wear.
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale ja wierzę, że wszystkie kobiety mają "to coś" z butami. Mam na myśli, że jest to w naszej naturze, czyż nie prawda? Wszystkie potrzebujemy chyba z kilka par ... tzn. na każdą okazję po jednej parze. [LOL] A ponieważ możemy mieć wiele różnych okazji  ... same wiecie jak to wygląda.

Dziś powiem Wam, jaki rodzaj obuwia ja lubię najbardziej.


Moim numerem jeden są ... ta'dam wysokie obcasy. Nie jest to zaskoczeniem, wiem, wiem! Mimo, że nie noszę ich zbyt często mam niezliczoną ilość par w mojej szafie. Poniżej znajdują się zabójcze obcasy, które chciałabym dodać do mojej kolekcji.

Numerem dwa na mojej liście są płaskie buty. Płaskie obuwie doskonale pasuje do każdego stylu ubrań. Za każdym razem, kiedy idę na zakupy zakładam wygodne buty.

Numerem trzy  są botki.  To obuwie jest niezawodne i  pasuje do każdego stroju. Najczęściej noszę je jesienią i wiosną ale prawda jest taka, że można je nosić przez cały rok.


Mam nadzieję, że ucieszył Was ten wpis, dajcie mi znać w komentarzach poniżej, która para jest Waszą ulubioną  panterkowe szpilki , czerwone szpilki  czy obcasy z leopardzim printem  potrzebuję Waszej pomocy, aby wybrać jedną. Oraz dajcie mi znać jakie obuwie Wy lubicie nosić.
1 / 2 / 3
1 / 2 / 3
1 / 2 / 3

3 komentarze:

Share with Us your thoughts
with LOVE Katerina & Mags